VZDELÁVACIE PROGRAMY PRE MATERSKÉ ŠKOLY

Čarovný príbeh pána Bartolomeja

Detská prehliadka zámku na objednávku
trvanie programu: 75 min.
minimálny počet návštevníkov v skupine: 15

Čarovný príbeh pána Bartolomeja je prechádzka expozíciou múzea v spoločnosti bábky pána Bartolomeja, ktorý detským návštevníkom predstaví život v zámku v minulosti.  Na príbehu malej slečny Agnes Turzovej spoločne s deťmi porovnáva život v období renesancie a v súčasnosti.

Program je možné po úprave realizovať aj pre základné školy
(1. až 3. ročník).

Cenový výmer:
Dospelý 1 osoba 8,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5,00 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 2,00 €
Sprievodca skupiny min 15 osôb zdarma

 

VZDELÁVACIE PROGRAMY PRE ZÁKLADNÉ ŠKOLY

Hra na minulosť

Detská prehliadka zámkuna objednávku
trvanie programu: 75 min.
minimálny počet návštevníkov v skupine: 15
nadväzuje na učebné osnovy: vlastiveda, dejepis

Hra na minulosť je prehliadka expozície, počas ktorej slúžka Betka za pomoci starých zabudnutých kufríkov pomáha deťom odhaľovať minulosť a spoznávať bývalých majiteľov zámku.


Vhodné pre žiakov 4. a 5. ročníka ZŠ.

 

Cenový výmer:
Dospelý 1 osoba 8,00 €
Dieťa od dovŕšenia 6 rokov do dovŕšenia 15 rokov 5,00 €
Dieťa od dovŕšenia 3 rokov do dovŕšenia 6 rokov 2,00 €
Sprievodca skupiny min 15 osôb zdarma

 

RODINNÝ SPRIEVODCA

„U nás doma...“

Stretnite sa s deťmi zo šľachtických rodín!
Janko Zápoľský, Paľko Pálfi, Mária Antoinetta Habsburská alebo Jurko Andráši – to sú noví sprievodcovia návštevníkov hradov, zámkov a kaštieľov v správe Slovenského národného múzea. Stretnutia s deťmi, ktoré voľakedy obývali hrady a zámky sprostredkujú rodinám s deťmi nevšedný zážitok z kontaktu s dávnou históriou.

Rodinný sprievodca U nás doma má formu zakladača a deviatich príbehov, nezávislých sprievodcov po jednotlivých hradoch, zámkoch a kaštieľoch v správe SNM (Hrad Červený Kameň, Hrad Modrý Kameň, Spišský hrad, Bratislavský hrad, Hrad Krásna Hôrka, Zámok Bojnice, Kaštieľ Betliar, Kaštieľ Dolná Krupá, Kaštieľ Dolná Strehová).

Stačí si zakúpiť zakladač s prvým hradným príbehom a ak sa ním návštevníci v nasledujúcich múzeách preukážu, dostanú ďalšie príbehy zadarmo. Každá súčasť rodinného sprievodcu obsahuje aj takzvaný denník rodinných výletov. Môže poslúžiť na zaznamenanie si dátumov, dojmov, kresieb či fotografií z návštev. Do projektu sa môžete zapojiť na ktoromkoľvek hrade, zámku či kaštieli SNM. V predaji aj v SNM - Múzeu Bojnice.

Informácie o rezervácii programov

Programy je potrebné si objednať telefonicky alebo e-mailom minimálne 3 pracovné dni vopred prostredníctvom e-mailu rezervacie@bojnicecastle.sk. Dĺžku jednotlivých programov je možné prispôsobiť požiadavkám pedagógov a veku žiakov.